Aktualności Aktualności

Powrót

Gry strategiczne z Policją 2016

Gry strategiczne z Policją 2016

Tegoroczne atrakcje plenerowe odbyły się w Balczewie koło Inowrocławia. Była to już trzecia edycja przygotowanych przez służby gier, zabaw i konkursów o charakterze edukacyjnym i profilaktycznym. W tegorocznym pikniku wzięli też udział leśnicy.

Imprezę po nazwą „Gry strategiczne z Policją 2016", wspólnie zorganizowała Policja, Straż Pożarna, Nadgoplańskie WOPR, Urząd Gminy Inowrocław, Starostwo Powiatowe oraz leśnicy z Nadleśnictwa Gniewkowo. Wszystkie biorące udział w zabawie grupy spotkały się w komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu, gdzie uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki oraz zadania do wykonania. Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Solnictwa, w którym uczestnicy zapoznali się z historią wydobywania soli w Inowrocławiu.

Następnie uczestnicy pojechali na teren firmy PlastMar, która zajmuje się recyklingiem oraz organizacją zajęć edukacyjnych dla najmłodszych. Na terenie firmy powstało tez miasteczko namiotowe, gdzie każda grupa musiała zrealizować swoje zadania. Dzieci kolejno odwiedzały stanowiska policjantów, strażaków, woprowców oraz leśników. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia, poznać przyczyny pożarów i sposoby ich gaszenia. Na stoisku Nadleśnictwa Gniewkowo dzieci zapoznały się z zasadami zachowania w lesie, poznały gatunki drzew leśnych oraz zwierząt, które można spotkać podczas wakacyjnej wycieczki. Podczas imprezy nie zabrakło też zabaw sprawnościowych. Dzieci zmierzyły się w konkursach zwijania węży strażackich, lania wody do celu, wiązania węzłów oraz w zawodach sportowych. Na zakończenie uczestnicy otrzymali upominki, a siły zregenerowali podczas ciepłego posiłku.

Uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami, a czas spędzony podczas pikniku na pewno był wykorzystany pożytecznie.

 

Dzięki uprzejmości asp. szt. Izabelli Drobnieckiej

Oficera Prasowego KPP Inowrocław