Aktualności Aktualności

Powrót

Sadzenie w Leśnictwie Rudak

Sadzenie w Leśnictwie Rudak

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. Tony"ego Halika w Toruniu sadziła las.

W dniach 13-14 marca bieżącego roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 34 w Toruniu imienia Tony’ego Halika brali udział w sadzeniu lasu w Leśnictwie Rudak. Aby wzbogacić skład gatunkowy lasu na powierzchni w oddziale 69r zostały posadzone takie gatunki jak: buk, klon, dzika grusza i jabłoń, jarzębina, berberys, czereśnia ptasia, śliwa ałycza, dereń, kruszyna, bez koralowy.

Wprowadzając takie miododajne  gatunki wzbogacamy bazę pokarmową dla dzikich zapylaczy, tak niezbędnych dla przyrody i gospodarki człowieka. Natomiast po wytworzeniu owoców z bogactw natury mogą korzystać również ptaki i ssaki leśne.

Mając tak znamienitego patrona szkoły, uczniowie klas 7 i 8 ochoczo przystąpili do sadzenia lasu w czym dzielnie dopingowała, jak również sama brała udział Pani nauczycielka od biologii Marzena Sobczak.

Aby zapewnić uczestnikom niezbędną energię do pracy mieszkający w sąsiedztwie Państwo Agnieszka i Leszek poczęstowali dzieci watą cukrową. Na koniec sadzenia nie mogło oczywiście zabraknąć ogniska, na którym uczniowie upiekli sobie kiełbaski i pieczywo. Zapewne ta ostatnia część programu była najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem akcji zalesieniowej.