Aktualności Aktualności

Powrót

Testowanie sprawności psów służbowych Policji

Testowanie sprawności psów służbowych Policji

W ramach współpracy służb, Policji i posterunku Straży Leśnej przy Nadleśnictwie Gniewkowo, na terenie leśnictwa Balczewo było możliwe zorganizowanie październikowego testowania sprawności psów służbowych.

Wyznaczonego dnia w Balczewie spotkali się przewodnicy psów z powiatu: inowrocławskiego, żnińskiego, radziejowskiego, mogileńskiego, chełmińskiego i toruńskiego, wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi.
Testowanie sprawności użytkowej psów prowadzili instruktorzy z Zakładu Kynologii Policyjnej .
Koordynatorem szkolenia z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy był kom. Dawid Ludkowski z Wydziału Prewencji.
 
Psy służbowe doskonaliły swoją sprawność.
Każdy z przewodników musiał przedłożyć dziennik pracy swojego psa i książeczkę szczepień.
Następnie przewodnicy wraz z psami służbowymi musieli zaprezentować: posłuszeństwo psa, pokonywanie przeszkód, tropienie śladów ludzkich, zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy i obronę swojego przewodnika oraz wyszukiwanie zapachów narkotyków.
To na przewodnikach spoczywa obowiązek dbania o sprawność "czworonożnych funkcjonariuszy". Oni również zajmują się poprawnym żywieniem, kontrolowaniem jego stanu zdrowia i dbaniem o jego kondycję. Tego dnia wszystkie psy służbowe przeszły pozytywnie egzamin.
 
Fot. Komenda Powiatowa Policji W Inowrocławiu