Aktualności Aktualności

Powrót

Zabierz śmieci z lasu

Zabierz śmieci z lasu

Pomimo obecnej w mediach kampanii społecznej krytykującej wyrzucanie śmieci do lasu, problem ten jest nadal aktualny. Zachęcamy więc wszystkich naszych sympatyków do włączenie się w akcję „zabierz 5 z lasu’.

Postawy proekologiczne zyskują w społeczeństwie coraz większe uznanie. W ubiegłym roku na stronach internetowych można się było spotkać z popularyzacją akcji „zabierz 5 z lasu”. Zachęcano w niej każdą osobę korzystająca z lasu, aby wracając do domu zabrała ze sobą 5 napotkanych w lesie śmieci.

Dwie mieszkanki wsi Białe Błota spod Aleksandrowa poszły o krok dalej i nie ograniczają się do 5 rzeczy. W trakcie leśnych wędrówek zbierają napotkane przez siebie śmieci a worki nimi zapełnione ustawiają przy drogach skąd są zabierane przez Nadleśnictwo.

Za swoja godną naśladowania postawę Panie Anita i Krystyna Trawińskie zostały nagrodzone skromnymi upominkami, które osobiście wręczył Nadleśniczy Mariusz Heidinger.  

Pomimo obecnej w mediach kampanii społecznej krytykującej wyrzucanie śmieci do lasu, problem ten jest nadal aktualny. Zachęcamy więc wszystkich naszych sympatyków do włączenie się w akcję „zabierz 5 z lasu’. Liczymy na to, że wspólnymi siłami uda nam się polepszyć stan sanitarny w naszych lasach.