Asset Publisher Asset Publisher

Back

IV Kujawsko - Dobrzyński Dzień Kultury Rolniczej, Leśnej i Łowieckiej

IV Kujawsko - Dobrzyński Dzień Kultury Rolniczej, Leśnej i Łowieckiej

W sobotę 14.09.2019 r. odbyła się kolejna, IV edycja Kujawsko-Dobrzyńskich Dni Kultury Rolniczej, Leśnej i Łowieckiej połączona z otwartym Piknikiem Ekologicznym.

Bogaty program imprezy oferował odwiedzającym Park Zdrojowy w Ciechocinku szeroką gamę atrakcji. Po uroczystej mszy Hubertowskiej orszak myśliwski przemaszerował ulicami Ciechocinka z kolegiaty Świętych Apostołów Piotra i Pawła do Muszli koncertowej, gdzie po powitaniu nastąpiło oficjalne otwarcie. W trakcie pikniku mieliśmy okazje wysłuchać utworów wykonywanych między innymi przez Reprezentacyjną Orkiestrę Lasów Państwowych z Technikum Leśnego w Tucholi pod batutą Kapelmistrza Mirosława Pałczyńskiego. Swój talent zaprezentował także Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Nadleśnictwa Skrwilno. Na odwiedzających piknik oprócz występów muzycznych czekały także degustacje lokalnych potraw, stoiska z przysmakami i wyrobami rzemieślniczymi.

W hołdzie Śp. Kol. dr Grzegorza Russaka – propagatora zdrowej żywności, jego uczniowie przygotowali aż 1000 porcji zupy gulaszowej z mięsa dzika. Niemałe zainteresowanie wśród gości wzbudziła wystawa ptaków łowczych. Istniała też możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z ptakami takimi jak orły czy sokoły.

Nadleśnictwo Gniewkowo wraz z Nadleśnictwem Włocławek gościło na Pikniku Edukacyjnym zachęcając odwiedzających do zapoznania się z ofertą edukacyjną Lasów Państwowych skierowaną do uczestników w każdym wieku.  Każdy ochotnik mógł na naszym stoisku wziąć udział w leśnym kole fortuny, a wszystkie odpowiedzi była nagradzane pamiątkowymi gadżetami promującym hasło #DrewnoJestZLasu.