Aktualności Aktualności

Powrót

Zaprezentowali "Mikołaja w mundurze"

Zaprezentowali "Mikołaja w mundurze"

Konkurs rysunkowy pod nazwą „Mikołaj w mundurze” zachęcił aż 352 uczestników do wzięcia w nim udziału. Przepiękne prace zostały nagrodzone przez policjantów, strażaków, strażników leśnych i strażników miejskich. Znamy już laureatów, którym gratulujemy pomysłów i zwycięstwa!

Organizatorem tej Mikołajkowej inicjatywy profilaktycznej były służby mundurowe, które realizują tak ważne zadania prewencyjne skierowane do mieszkańców powiatu inowrocławskiego.

Uczestnicy mieli za zadanie narysować to, jak może wyglądać MIKOŁAJ W MUNDURZE, pamiętając o tym, że mundur noszą różne formacje. Dzieci, młodzież, a nawet dorośli, nie zawiedli, bo napłynęły 352 prace. Piękne, kolorowe, obrazujące policjantów, leśników, strażaków, strażników miejskich, wojskowych, w tym wojsk obrony terytorialnej, marynarzy itd.

Komisja składająca się z przedstawicieli organizatorów konkursu wybrała 25 prac i zadecydowała, że wszyscy ich autorzy otrzymują równorzędne Pierwsze Miejsca. Wczoraj (02.12.21r.) w siedzibie inowrocławskich strażników miejskich odbyło spotkanie z laureatami. Nagrody wręczali: Komendant Straży Miejskiej w Inowrocławiu Marcin Ratajczak wraz ze swoją Zastępcą Sylwią Przebieracz, Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Ireneusz Taraszka i Rzecznik Nadleśnictwa Gniewkowo Jakub Cichocki.

Fundatorem nagród byli organizatorzy oraz Powiat Inowrocławski. Spotkanie podsumowujący konkurs poprowadziły policjantki: st. asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka.

Rysunki uczestników niebawem trafią do osób starszych na terenie powiatu. Mają być symbolem, że wszyscy wraz ze służbami troszczymy się o seniorów, a serca laureatów włożone w rysunki, niech dadzą seniorom uśmiech i radość z okazji tegorocznych Mikołajek.