Asset Publisher Asset Publisher

Zajęcia edukacyjne

W celu ustalenia terminu zajęć edukacyjnych prosimy o wysłanie wiadomości e- mail na adres: gniewkowo@torun.lasy.gov.pl

Mail powinien zawierać informację o proponowanym terminie zajęć, wieku i liczbie uczestników, organizatorze ( placówki oświatowe, opiekuńczo – wychowawcze , organizacje nieprowadzące działalności zarobkowej w zakresie turystyki), numer kontaktowy telefonu komórkowego.

Zgodnie z regulaminem zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczo – leśnej prowadzone na terenie Nadleśnictwa Gniewkowo są bezpłatne.


Program Edukacji Leśnej Społeczeństwa w Nadleśnictwie Gniewkowo na lata 2008 - 2017


 

Regulamin edukacji przyrodniczo-leśnej

Zajęcia edukacji przyrodniczo-leśnej na terenie Nadleśnictwa Gniewkowo przeprowadzane są dla wszystkich przedszkoli i szkół  w oparciu o Regulamin i Oświadczenie zamieszczone w załącznikach.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Nadleśnictwo Gniewkowo walczy z żywiołem

Nadleśnictwo Gniewkowo walczy z żywiołem

Nadleśnictwo Gniewkowo z zastępami Straży Pożarnej PSP Inowrocław, OSP Gniewkowo, Gąski oraz Kijewo walczy z wodą przedzierającą się do lasu.

Nadleśnictwo Gniewkowo z zastępami Straży Pożarnej PSP Inowrocław, OSP Gniewkowo, Gąski oraz Kijewo walczy z wodą przedzierającą się do lasu. Nadmiar wody w obiektach małej retencji spowodowany jest obecną pogodą.

Woda powstała z roztopionego na polach śniegu spłynęła do zbiorników oraz obiektów małej retencji znajdujących się na terenie leśnictwa Zajezierze.  Niestety piętrząca się kra stworzyła zator, który doprowadza do przelewania się wody.  Podmywa ona drzewa i wypłukuje ziemię z korzeni, co może prowadzić do ich wywrócenia. Stwarza to duże zagrożenie dla spacerujących po lesie ludzi oraz zwierząt, prowadząc również do nieodwracalnej dewastacji drzewostanu.