Asset Publisher Asset Publisher

Back

#OszczędzamyEnergię

#OszczędzamyEnergię

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w ramach kampanii #OszczędzamyEnergię podpowiada, jakie zmiany wprowadzić w codziennych nawykach, aby zmniejszyć zużycie energii. Wpłyną one zarówno na wzrost oszczędności w naszych portfelach jak i na wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju.
Zachęcamy Was do przejrzenia specjalnie przygotowanych grafik i wprowadzenia znajdujących się na nich porad do swojej codzienności.
Więcej informacji na stronie http://energieoszczedzamy.gov.pl
Lasy Państwowe również angażują się w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz zapewnienie samowystarczalności energetycznej PGL LP. Jednym z flagowych projektów rozwojowych jest „Las Energii”, którego głównym celem jest transformacja energetyczna organizacji.
Projekt obejmuje wiele różnorodnych, ale uzupełniających się zadań oraz inwestycji m.in. produkcja energii z OZE (instalacje fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe), zakup pojazdów napędzanych energią elektryczną, zwiększenie efektywności energetycznej LP poprzez stosowanie innowacyjnych metod zarządzania energią.
Więcej o projekcie na stronie: https://www.ckps.lasy.gov.pl/las-energii