Asset Publisher Asset Publisher

Back

Festyn dla dzieci na terenie Aeroklubu Kujawskiego

Festyn dla dzieci na terenie Aeroklubu Kujawskiego

Bardzo miło i pożytecznie spędziły czerwcową sobotę dzieci, które uczestniczyły z rodzinami w festynie „Odlotowy Dzień Dziecka ze służbami", zorganizowanym na terenie Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu. Jednym ze współorganizatorów tej imprezy było Nadleśnictwo Gniewkowo.

Stoiska edukacyjne przygotowane przez policjantów, strażaków, leśników, strażników miejskich, saperów oraz wopr-owców cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach wiedzy m.in.: o bezpieczeństwie na drodze i w wodzie oraz o lesie i pracy leśników. Uczestnicy festynu dowiedzieli się na czym polega praca danych służb, obejrzeli ciekawe pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla ludzi oraz zwierząt, poznali zasady współpracy policyjnych przewodników z ich czworonożnymi partnerami, a także usłyszeli wiele porad dotyczących zwierząt udzielanych przez dogoterapeutów i weterynarzy.

Dzieci otrzymały wiele upominków, miały możliwość przejażdżki poduszkowcem wopr-owców. Dużą atrakcją były loty radiomodeli. Uczestnikom konkursów wręczono ciekawe nagrody.

 

 

 

Zdjęcia: KPP Inowrocław