Asset Publisher Asset Publisher

Back

Maratońskie zmagania w „II Biegu Przemytnika”

Maratońskie zmagania w „II Biegu Przemytnika”

W sobotę 07 października br. odbył się „II Bieg Przemytnika” zorganizowany przez Urząd Miejski w Aleksandrowie Kujawskim.

W tym roku na starcie stanęło ponad 200 biegaczy, w tym dość liczna, bo kilkudziesięcioosobowa, grupa amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Toruniu. „Bieg Przemytnika” składał się z 2 biegów: ultramaratonu na trasie liczącej ok. 80 km i półmaratonu na trasie długości ok. 20km. Zawodnicy ultramaratonu wystartowali o świcie. Najszybszy biegacz dobiegł na metę z czasem 6h 38 min.

Obie trasy przebiegały po terenach Nadleśnictwa Gniewkowo, obrębu Otłoczyn, w większości leśnymi drogami, po obu stronach granicznej rzeki Tążyny dzielącej do 1918r. tereny dwóch zaborców: Prus i Rosji.

Nadleśnictwo wsparło organizatora biegu, w szczególności logistycznie i poprzez wystawienie stoiska edukacyjnego prezentującego przede wszystkim materiał sadzeniowy z pobliskiej szkółki zespolonej w Odolionie. Wielu obserwatorów biegu wróciło do domu z dorodnymi drzewkami świerków, dębów, lip i brzóz, którymi upiększą swoje posesje.

 

Zdjęcia - Monika Marjańska