Asset Publisher Asset Publisher

Back

Odważny z odważnikami

Odważny z odważnikami

         W sobotę 25 sierpnia br. na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo odbyła się druga edycja imprezy sportowo-charytatywnej "Żeliwni ludzie - złote serca", w trakcie której zbierano pieniądze na rehabilitację chłopca z dziecięcym porażeniem mózgowym. Zawodnicy Girevoy Sport oraz sympatycy treningu z użyciem odważników kulowych spotkali się na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo.

      Podczas zawodów w formule Girevoy Sport i Buldog Challenge zmierzyli się zawodnicy Polskiej Kadry Narodowej, doświadczeni reprezentanci Klubów Sportowych oraz zawodnicy, którzy swoją przygodę z odważnikami dopiero zaczęli. Jednym z zawodników był nasz kolega Adam Gotowalski, który na co dzień pełni funkcję Komendanta Straży Leśnej w Nadleśnictwie Gniewkowo. Reprezentant naszego nadleśnictwa zwrócił na siebie dużą uwagę zarówno zawodników - z dużym już doświadczeniem w treningu oraz w zawodach z odważnikami kulowymi, jak i publiczności. Przygotowania do występu Adam rozpoczął niedawno, bo około 2 miesiące przed startem w sierpniowych zawodach. Trenował pod okiem Pana Andrzeja Michałowskiego, podleśniczego leśnictwa Chojnaty – Nadleśnictwo Cierpiszewo, który może pochwalić się wieloma sukcesami w sporcie zwłaszcza w dziedzinie Girevoy Sport.

         Systematyczne treningi zagwarantowały naszemu koledze Adamowi Gotowalskiemu I miejsce w formule BULLDOG CHALLENGE w wadze powyżej 85 kg. Należy także dodać, że Adam rywalizował z doświadczonymi i dużo młodszymi od siebie zawodnikami, mimo tego jego determinacja i profesjonalne podejście do treningów przyniosły mu zwycięstwo.

        Warto wspomnieć, że nasz kolega od wielu lat pasjonuje się sportem. Bardzo często bierze udział w lokalnych zawodach sportowych. Może również pochwalić się III stopniem mistrzowskim Karate Shotokan. Życzymy koledze Adamowi kolejnych sukcesów!!!

 

 

fot. J. Osypiuk