Asset Publisher Asset Publisher

Back

PILNIE POTRZEBNA POMOC DLA OLKA

PILNIE POTRZEBNA POMOC DLA OLKA

LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA

Synek naszego kolegi z Nadleśnictwa Kaliska (RDLP w Gdańsku)🌲💚 choruje na rdzeniowy zanik mięśni, jest to podstępna choroba, która z dnia na dzień osłabia Oleczka, finalnie doprowadzając do zaniku umiejętności samodzielnego oddychania oraz przełykania pokarmów. Jedyną nadzieją jest okrzyknięta mianem najdroższego leku świata - terapia genowa lekiem Zolgensma. Zastosowanie tej terapii kosztuje ponad 9,5 mln złotych.

Lek trzeba podać jak najszybciej, ponieważ nie cofa on zmian, jakie zaszły w organizmie, natomiast momentalnie zatrzymuje rozwój choroby. Od momentu zastosowania terapii brakujący dotychczas gen sam zaczyna produkować białko odpowiedzialne za wytwarzanie mięśni. Wraz z momentem podania Zolgensmy dzieci zaczynają podnosić się na rączkach, siadać, wstawać, chodzić!

W imieniu rodziców Olka serdecznie PROSIMY WAS o włączenie się w tą pilnie potrzebną pomoc!

Założyliśmy skarbonkę na portalu siepomaga.pl https://www.siepomaga.pl/lesnicyoleczkowi

Wypełnijmy ją naszymi darowiznami w miarę własnych możliwości! Włączmy się do niesienia pomocy jednemu z nas, leśnikowi będącemu w potrzebie! Więcej na temat Olusia przeczytacie Państwo tutaj: https://www.facebook.com/OleczekPokonaSMA