Asset Publisher Asset Publisher

Back

Sadziliśmy w Czerniewicach

Sadziliśmy w Czerniewicach

Młodzież, mieszkańcy Czerniewic, lokalne władze samorządowe i leśnicy z Nadleśnictwa Gniewkowo sadzili drzewa i krzewy w Czerniewicach

Dziś w toruńskich Czerniewicach przeprowadzona została akcja sadzenia drzew.

Wespół z leśnikami z Nadleśnictwa Gniewkowo z Panem Nadleśniczym Ireneuszem Norbertem Jałozą na czele, kilkaset leśnych drzew i krzewów posadzili Radny Miasta Torunia Pan Michał Jakubaszek, Radna Gminy Wielka Nieszawka Pani Jadwiga Pawlikowska, przedstawicielka Rady Okręgu nr 4 Pani Marianna Laurentowicz oraz przybyła z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 34 im. Tonego Halika w Toruniu Pani Marzena Sobczak - nauczycielka biologii. 

Sadzenie drzew w którym uczestniczyli zgromadzeni, wiąże się ze współpracą Nadleśnictwa z lokalną społecznością, dotyczącą zwiększenia społecznej roli lasów.
To na skutek pomysłów mieszkańców, popartych leśną wiedzą leśników, posadzono wiele gatunków drzew i krzewów o walorach estetycznych i użytkowych. Posadzone rośliny w przyszłości zmienią posadzony teren w spokojną oazę ciszy, w której można będzie delektować się pięknem kwitnących kwiatów, widokiem różnokolorowych i różnokształtnych liści.

W niedalekiej przyszłości umieszczone zostaną w tym miejscu ławki i tablice informacyjne, dzięki czemu ta część Czerniewic zyska miejsce do spokojnego leśnego wypoczynku.

Wszyscy zebrani ochoczo zabrali się do sadzenia drzew i krzewów, po instruktażu udzielonym przez Pana Nadleśniczego, który to w asyście Pani Radnej dokonał posadzenia pierwszego krzewu na tej powierzchni.

Nadleśnictwo Gniewkowo dla osób biorących udział w sadzeniu przygotowało symboliczne upominki związane tematycznie z dzisiejszym sadzeniem.