Asset Publisher Asset Publisher

Back

Spartakiada – uczy i bawi

Spartakiada – uczy i bawi

Na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewkowie we wtorek 17.09.2019 r. odbyła się „Spartakiada profilaktyczna dla dorosłych ze służbami”.

Podopieczni z Gniewkowa zmierzyli się z drużyną ŚDS w Żalinowie.  Głównym celem zorganizowanej rywalizacji była nauka i oswajanie z przepisami i zasadami, ale też prezentowanie odpowiednich zachowań w różnych życiowych sytuacjach. Zmagania oficjalnie otworzyła kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewkowie Pani Jolanta Słaboszewska-Nowak wraz z Zastępcą Wójta Gminy Inowrocław Panem Markiem Karólewskim i Zastępcą Burmistrza Gniewkowa Panem Jarosławem Tomczykiem.

Każdy z ośrodków wystawił w zmaganiach pięcioosobową drużynę, która musiała zmierzyć się z pytaniami i zadaniami w  5 kategoriach. Umiejętności i wiedzę uczestników sprawdzali: policjanci z KPP w Inowrocławiu, PSP z Inowrocławia oraz OPS z Gniewkowa, leśnicy z Nadleśnictwa Gniewkowo, ratownicy WOPR z Kruszwicy i Szkoła medyczna z Inowrocławia „Medyk”.

Nadleśnictwo Gniewkowo przygotowało dla uczestników 3 zadania. Na zawodników czekało leśne koło fortuny oraz pytania o znaczenie lasu w życiu człowieka. Ciekawą konkurencją dla wszystkich okazało się rozpoznawanie i naśladowanie głosów leśnych zwierząt. Choć pytania nie należały do łatwych zawodnicy obu drużyn zdobyli maksymalną liczbę punktów. Wszystkie konkurencje odbywały się w atmosferze zdrowej rywalizacji, a z widowni płynął gorący doping.

Tegoroczne zmagania zakończyły się dla obu drużyn remisem, jednak radość i entuzjazm płynące z samego uczestnictwa były nieocenione.  Na zakończenie „spartakiady” odbyło się wręczenie nagród promujących bezpieczeństwo oraz pamiątek uczestnictwa w zawodach.

 

 

Zdjęcia: Pani Izabella Drobniecka KPP Inowrocław