Asset Publisher Asset Publisher

Back

Szczęście opuściło "Szczęściarza"

Szczęście opuściło "Szczęściarza"

25 sierpnia 2015 r w Brudnowie został śmiertelnie potrącony wilk.

W dniu 25 sierpnia 2015 r. Nadleśnictwo Gniewkowo otrzymało telefoniczną informację o zabitym wilku, znajdującym się w miejscowości Brudnowo. W celu zweryfikowana tej informacji na wskazane miejsce niezwłocznie  udali się przedstawiciele Nadleśnictwa. Po  przybyciu na miejsce pracownicy ci stwierdzili, że na poboczu drogi krajowej 91 a autostradą A1 rzeczywiście leży zabity wilk. 

Wilk posiadał nadajnik GPS założony dokładnie  7 miesięcy wcześniej tj. 25.01.2015 r. przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze - Instytut Ochrony Przyrody PAN. Kilka miesięcy temu został znaleziony przez Instytut Ochrony Przyrody i uwolniony z wnyk dzięki czemu zyskał nazwę "Szczęściarz". W tedy to założono mu nadajnik GPS by dzięki niemu został odnaleziony tym razem w nieszczęśliwych okolicznościach.

Z danych uzyskanych z nadajnika ustalono, że "Szczęściarz" od stycznia do sierpnia przebył niemalże 3 tysiące kilometrów z poligonu w Drawsku poprzez Puszczę Bydgoską (13.04.2015 r.) na poligon Toruński (12.06.2015 r.).